PRACUJ Z GP TAXI na aplikacjach + na naszych zleceniach!Zobacz, jak wygląda praca na swoim aucie
Tutaj opisujemy jak będzie wyglądać praca na swoim aucie - od podszewki!


Jako zatrudniający, jesteśmy również kierowcami, dlatego rozumiemy potrzeby i oczekiwania kierowców.
To daje nam przewagę na rynku partnerów rozliczeniowych.

Praca na swoim aucie - jak to u nas wygląda?
Pędzimy szybko z objaśnieniami, jakie my chcielibyśmy przeczytać, zaczynając pracę na taxi.
- Twoje auto to Twój partner biznesowy. Dlatego powinieneś zadbać o jego wygląd i na bieżąco kontrolować kondycję silnika i podzespołów oraz zawieszenia.
są to koszty, na które wielu kierowców nie zwraca uwagi. Otrzymane wynagrodzenie "pakują do kieszeni" i wydają na bieżąco z myślą, że to czysty zysk.
- otóż nie! Musisz przygotować się na to, że kilka stówek miesięcznie musisz odłożyć na naprawy bieżące, takie jak elementy wahacza, czy regularna wymiana oleju, oraz ewentualne naprawy usterek silnika.
Dochodzi równieżdo "grubszych" awarii, na które warto mieć odłożone pieniążki - pisząc ten artykuł jeżdżę autem zastępczym, gdyż uszkodzeniu uległa turbina. A więc doskonale rozumiem jak to jest być bez swojego ukochanego auta przez parę dni, ale mam świadomość, że warto mieć parę złotych w skarpecie na "czarną godzinę" :)

- Koszty umowy zlecenia, prowizje dla pośredników i ogólne koszty rozpoczęcia i trwania współpracy.
Nie lubimy czarować. Prosto z mostu przedstawimy Ci, jakie są koszty i ile możesz zarobić, jaka część Twojego przychodu zostanie na stacji benzynowej, jaka u właścicieli aplikacji na których będziesz jeździć.
Aby wystartować na swoim aucie, musisz na pewno zainwestować w siebie kilka stówek. Na początek czekają Cię wydatki rzędu 450-500zł aby ruszyć. Spokojnie odrobisz sobie to w 1 weekendową noc, kończąc pierwszą dniówkę bądź nockę z uśmiechem na ustach.
Najważniejsze to przystosować pojazd do jazdy na TAXI:
- Badania psychologiczne i lekarskie (co 5 lat). Koszt: 350,00zł w dowolnej przychodni medycyny pracy, gdzie organizują również badania psychologiczne. Czas trwania: 1 godzina. Dokument od ręki.
- Adnotacja TAXI w dowodzie rejestracyjnym (raz na zawsze). Koszt: +50,00zł do klasycznego przeglądu. W dowolnej Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów. Czas trwania: 15 minut. Dokument od ręki.
- Zaświadczenie o niekaralności (raz na rok). Koszt: 30,00zł w Wydziale Karnym ul. Sądowa/Podwale we Wrocławiu. Czas trwania: 20 minut. Dokument od ręki.
- Lampa TAXI - kupujesz taką, jaka Ci odpowiada. Koszt: od 50,00zł w popularnym serwisie aukcyjnym.

Tyle o kosztach które poniesiesz na początku, aby ruszyć z miejsca. Po skompletowaniu powyższych dokumentów, spotykamy się aby podpisać umowę i złożyć wniosek o wypis licencji na Twój samochód.
Później należy odczekać ~3 tygodnie aby wypis licencji został wydany i... ruszasz w miasto :)

Wykonując przejazdy dla pośredników tj. Bolt, Uber, FreeNow, czy dla nas - GP TAXI, pobierana jest prowizja od przejazdów. Od kursów w aplikacjach B/U/FN nie pobieramy żadnych prowizji, jednak właściciele tych aplikacji już niestety to robią. Prowizje wyglądają tak: Uber 25% netto, Bolt 22% netto, FreeNow 16% netto.
Za nasze kursy pobierana jest prowizja 10-15% w zależności od ustalonych warunków współpracy.
Od całej kwoty przejazdu Urząd Skarbowy pobiera 8% VAT (usługa transportowa), ALE nie musisz płacić całego VATu, jeśli tankując lub kupując ulubiony zapach do swojego auta, bierzesz fakturę zakupu - wówczas kwota VAT odliczana jest od naliczonego VATu do zapłaty :)

Opłata za rozliczenie - z tego żyje firma (po co to ukrywać?! Napiszmy o tym!): Rozliczenie odbywa się w cyklu tygodniowym, w czwartki. Tego dnia przelewamy pieniądze zgromadzone przez Ciebie i innych kierowców na naszym koncie bankowym, na Wasze konta. Jedno rozliczenie za wszystkie 3 aplikacje (U/B/FN) to 48zł brutto. Nie musisz rozliczać się co tydzień. Możesz rozliczyć się maksymalnie co 2 tygodnie, wówczas płacisz tylko 48zł za jedno rozliczenie. Rozliczając się co dwa tygodnie oszczędzasz pieniądze na rozliczeniu.
Abonament - 100zł/miesiąc jeśli korzystasz również z naszej aplikacji do zleceń. Wówczas opłacasz jedynie 10% wartości kursu z GP TAXI.
Koszty umowy zlecenia to około 150-200zł miesięcznie. Są to grosze w porównaniu do pieniądzy jakie po podwyżkach cen TAXI można zarobić.


Podsumowując, średni dochód po odliczeniu prowizji i innych kosztów w tym paliwa, przy jeździe po 8 godzin 6 dni w tygodniu to około 5000,00zł (przyjmując koszt przejechania 100 kilometrów za ~30zł)
Aby wystartować, po prostu zadzwoń. 666 59 30 20. Przeprowadzimy Cię krok po kroku od pierwszego dnia gdy zrobisz "przegląd TAXI" aż do pierwszego wykonanego kursu Twoją taksówką :)